سوختن رژیم غذایی هورمون ها مبتلا شدن تیروئید

سوختن: رژیم غذایی هورمون ها مبتلا شدن تیروئید افسردگی بیماری تیروئید افسردگی یبوست کلسیم شکلات

گت بلاگز وب‌گردی با ۸ عامل عجیب مبتلا شدن به یبوست چطور مقابله کنیم؟

ابتلا به یبوست در اغلب موارد به علت عادات ناسالم زندگی مثل رژیم غذایی کم فیبر، عدم نوشیدن آب کافی، عدم تحرک بدنی و بی توجهی به اجابت مزاج، است.

با ۸ عامل عجیب مبتلا شدن به یبوست چطور مقابله کنیم؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ یبوست معمولا به علت اختلالات عملکردی روده رخ می دهد تا پرسشها ساختاری. ۸ عامل تعجب آور مبتلا شدن به این عارضه از این قرارند:

کم کاری تیروئید: در صورت کم کار بودن تیروئید، متابولیسم نیز کند شده است و حرکات عضلات روده کم کردن پیدا می کند و در نتیجه، حرکت مدفوع در طول روده بزرگ به کندی صورت می گیرد. با اوج رفتن سن، احتمال کم کاری تیروئید زیاد می شود. خوشبختانه با اصلاح کم کاری تیروئید به وسیله پزشک، مسئله یبوست ناشی از آن هم برطرف می شود.

افسردگی: واقعیت این است که مبتلایان به افسردگی فعالیت کمی دارند و ممکن است که مصرف کربوهیدرات در آنها زیاد باشد. پرخوری و کم تحرکی و پیروی از یک رژیم غیرمتعادل و کم فیبر، همه اینها به یبوست در فرد منجر می شوند. اگر به افسردگی مبتلا هستید، حتما به دکتر و روانشناس، مراجعه کنید تا افسردگی در شما شدت نگیرد.

با ۸ عامل عجیب مبتلا شدن به یبوست چطور مقابله کنیم؟

مصرف بعضی از داروها: از جمله داروهایی ک در ایجاد یبوست نقش دارند، مسکن ها، به خصوص اوپیودها و داروهای نارکوتیک، هستند. این داروها، فعالیت کل بدن، از جمله روده بزرگ، را کم می کنند. سایر داروها که می توانند در بروز یبوست نقش داشته باشند، عبارتند از: داروهای ضدافسردگی، ضداسیدهایی که حاوی آلومینیوم یا کلسیم هستند، داروهای ضدگرفتگی عضلانی و داروهای ضدتشنج (در بیماری صرع)، آرام بخشها، داروهای ضدپارکینسون، مسدودکننده های کانال کلسیم در بیماری پرفشاری خون و پرسشها قلبی.

مکمل ها: اگر به کمبود آهن مبتلا هستید یا باید از مکمل کلسیم استفاده کنید، مصرف این مکمل ها را قطع نکنید بلکه فیبر بیشتری به غذای مصرفی خود اضافه کنید و یا از ملین های خفیف کمک بگیرید تا یبوست شما برطرف شود.

بارداری: یبوست در دوران بارداری به علت ترشح هورمون ها ایجاد می شود. هورمون پروژسترون باعث آرامش عضلات روده و در نتیجه، کندی حرکات روده می شود.

همچنین، وزن رحم نیز بر روی لوله های گوارشی فشار وارد می کند. رحم بر روی روده ها سوار شده است و آنها را تحت فشار قرار می دهد.

ابتلا به یبوست در اغلب موارد به علت عادات ناسالم زندگی مثل رژیم غذایی کم فیبر، عدم نوشیدن آب کافی، عدم تحرک بدنی و بی توجهی به اجابت مزاج، است.

زیاده روی در مصرف ملین ها: اگر هر از گاهی از داروهای ملین استفاده کنید، مشکلی پیش نمی آید ولی مصرف روزانه ملین ها، می تواند به بروز یبوست منجر شود.

سندرم روده جنبش پذیر: در اثر مبتلا شدن به این سندرم انقباضات روده بزرگ با تاخیر صورت می گیرد و در نتیجه، فرد به یبوست مبتلا می شود. همچنین، فرد دچار دردهای شکمی و انقباضات شکم می شود. سندرم روده جنبش پذیر خفیف را می توان با اصلاح رژیم غذایی و عوض کردن روش زندگی، کنترل کرد ولی در مواردی که بیماری میانگین یا شدید باشد، نیاز به مصرف دارو است.

شکلات: شکلات تیره، به علت وجود مقادیر زیاد آنتی اکسیدان یک ماده غذایی سالم به شمار می آید ولی مصرف بیش از حد آن، به خصوص اگر به سندرم روده جنبش پذیر مبتلا باشید، می تواند دردسرساز باشد. اگر احتمال می دهید که یبوست شما با مصرف شکلات در ارتباط هست، مقدار شکلات مصرفی را کم کردن بدهید.

منبع:جام جم

انتهای پیام/

با ۸ عامل عجیب مبتلا شدن به یبوست چطور مقابله کنیم؟

چطور با یبوست مقابله کنیم

واژه های کلیدی: رژیم غذایی | هورمون ها | مبتلا شدن | تیروئید | افسردگی | بیماری | تیروئید | افسردگی | یبوست | کلسیم | شکلات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz