سوختن رژیم غذایی هورمون ها مبتلا شدن تیروئید

سوختن: رژیم غذایی هورمون ها مبتلا شدن تیروئید افسردگی بیماری تیروئید افسردگی یبوست کلسیم شکلات

گت بلاگز اخبار پزشکی از فردا/ دارندگان دفترچه بیمه سلامت فقط به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنند , مدیرعامل شرکت بیمه سلامت

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت اعلام کرد که بیمه‌شدگان همگانی از ابتدای مرداد خدمات درمانی مورد نیاز را صرفا از مراکزدولتی دریافت می‌کنند. 

از فردا/ دارندگان دفترچه بیمه سلامت فقط به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنند , مدیرعامل شرکت بیمه سلامت

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت: از فردا؛ دارندگان دفترچه بیمه سلامت فقط به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنند

عبارات مهم : سلامت

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت اعلام کرد که بیمه شدگان همگانی از ابتدای مرداد خدمات درمانی مورد نیاز را صرفا از مراکزدولتی دریافت می کنند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد کبیر صبحگاه امروز در نشست خبری شرکت بیمه سلامت با اعلام این خبر افزود: از ابتدای مرداد ماه امسال بر اساس مصوبه دولت، تمام بیمه شدگان همگانی خدمات خود را اعم از مواظبت های اولیه، پزشکی عمومی، خدمات سرپایی و خوابیدن را صرفا از مراکز دولتی دریافت می کنند. در پایگاه های بهداشتی درمانی کشور، مراقبان سلامت خدمات اولیه مراقبتی را انجام می دهند و بعد در صورت لزوم به دکتر عمومی ارجاع می شوند. پزشکان عمومی نیز در صورت نیاز افراد را به متخصصان و مراکز درمانی ارجاع می دهند. این مصوبه آغازی بر شکل گیری دکتر خانواده و نظام ارجاع در کشور است.

از فردا/ دارندگان دفترچه بیمه سلامت فقط به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنند , مدیرعامل شرکت بیمه سلامت

ارائه دارو در دو بخش دولتی و غیردولتی

وی ادامه داد: امیدواریم ظرف شش ماه آینده شاهد توسعه دکتر خانواده و نظام ارجاع باشیم ولی راجع به بحث دارو استثناء قائل شدیم. بیمه شدگان می توانند داروها را از بخش دولتی و غیر دولتی دریافت کنند. پزشکان طرف قرارداد نیز می توانند در نسخه های بیمه شدگان، دستور دارویی بنویسند. در قانون بودجه و برنامه ششم توسعه در خصوص برنامه پوشش بیمه روستاییان باید توجه بیشتری شود. در حال حاضر نیز مطالعات و امکان سنجی این برنامه نیز در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم آن را در سطح مراکز دولتی ابلاغ کنیم.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت اعلام کرد که بیمه‌شدگان همگانی از ابتدای مرداد خدمات درمانی مورد نیاز را صرفا از مراکزدولتی دریافت می‌کنند. 

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت همچنین اضافه کرد: بعد از گذشت حدود چهار سال از اجرای طرح تحول نظام سلامت، شاخص های خروجی حاکی از آن است که گستره نظام ارائه خدمات باید قادر باشد نسبت به گذشته دسترسی را فراهم تر کند. طبق اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر 62 درصد بار مراجعه سرپایی مراکز تخصصی به بخش غیر دولتی و 85 درصد از بار مراجعه خدمات تخصصی به مراکز دولتی تخصیص داده شده است دارد. همچنین طی اجرای طرح تحول نظام سلامت 21 هزار تخت به واحدهای ارائه خدمت افزوده شده است است.

خرید خدمت از بخش غیردولتی نیازمند حمایت ویژه

بنابر اعلام معاونت درمان وزارت بهداشت، هشت تا 10 هزار نیروی متخصص به مراکز خدمات سرپایی و خوابیدن افزوده شده است است.

از فردا/ دارندگان دفترچه بیمه سلامت فقط به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنند , مدیرعامل شرکت بیمه سلامت

کبیر ضمن اشاره به تلاش دستگاه های مربوطه جهت ایجاد هماهنگی در زمینه برقراری تناسب بین ظرفیت بخش شخصی و دولتی در زمینه خرید و فروش خدمت نیز اظهار کرد: به همین منظور تلاش کردیم از طریق هماهنگی با دانشگاه های علوم پزشکی خرید خدمت از بخش شخصی انجام شود. این شروع نیاز به حمایت خاص ای از طرف صاحبان فرآیند دارد. مردم باید بدانند مانند بسیاری از کشورهای دنیا که حتی دولت که 100 درصد بیمه افراد را پرداخت می کنند محدودیت هایی دارد. اگر افرادی هستند که تا امروز از بیمه رایگان استفاده می کردند و از امروز تقاضا دارند که حق بیمه خود را پرداخت کنند به ازای همین حق بیمه می توانند علاوه بر بخش دولتی از بخش های دیگر نیز استفاده کنند.

همکاری دولت جهت تعیین وظیفه مطالبات پرداخت نشده شرکت بیمه سلامت همگانی

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت اعلام کرد که بیمه‌شدگان همگانی از ابتدای مرداد خدمات درمانی مورد نیاز را صرفا از مراکزدولتی دریافت می‌کنند. 

مدیرعامل شرکت سلامت از همکاری دولت جهت تعیین وظیفه مطالبات پرداخت نشده این شرکت خبر داد و گفت: در جلسه ای که با دکتر نوبخت و وزیر بهداشت داشتیم مقرر شد دولت جهت مطالبات پرداخت نشده بیمه سلامت که تا آخر سال 95 نزدیک 5000 میلیارد تومان است راهکارهایی مانند اصلاح بودجه و … اتخاذ کند.

وی ادامه داد: جهت نخستین بار در تاریخ نظام بیمه ای در سال 96 با تعیین وظیفه محاسبات خود و سرانه ای کردن صندوق های بیمه ای به افق روشنی که به آن نیاز داریم نزدیک شده است ایم.

از فردا/ دارندگان دفترچه بیمه سلامت فقط به مراکز درمانی دولتی مراجعه کنند , مدیرعامل شرکت بیمه سلامت

به گفته کبیر، دولت در سال های گذشته جهت بیمه همگانی سالیانه 550 میلیارد تومان منابع تخصیص داده شده است می داد ولی امسال آن را ترمیم کرد و اعتباری معادل 3000 تا 3100 میلیارد تومان را جهت بیمه شدگان همگانی اعتبار آینده نگری کرد.

گام دولت جهت آخر کسری منابع شرکت بیمه سلامت

راه های جبران کسریها

دولت بر اساس دستور مدیر جمهور گام های عملی جهت خاتمه دادن به کسری منابع شرکت بیمه سلامت برداشته هست. اگر در سال 96 مبلغ 10 هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت تخصیص داده شود و منابع یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در ذیل منابع این شرکت تعریف شود و همچنین 4800 میلیارد تومان منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت تخصیص داده شده است یابد، به جز کسری سال های گذشته کسری قابل توجهی نداریم.

کبیر همچنین تاکید کرد که اگر مدیر جمهور از طرح تحول حمایت نمی کرد 8000 میلیارد تومان بودجه اختصاصی به بیمه سلامت تخصیص داده نمی شد.

وی ادامه داد: اقدامی که شروع شده است به منظور منطقی ساختن هزینه ها هست. ما جهت بیمه شدگان تازه و اجزای طرح تحول منابع سلامت هزینه کردیم. امروز با این مصوبه، ناوگان ارائه خدمت را به بیمه شدگان تازه متصل کردیم. با این مصوبه خدمت جدیدی اضافه نشده بلکه بار هزینه ای گذشته را از مطلوبیت بیشتری برخوردار کردیم. در گذشته هزینه های ناشی از بیمه همگان به علت اینکه ساختار درستی وجود نداشت گاهی از صندوق بیمه کارمندی نیز بالاتر می رفت. گاهی بعضی از موارد غیر مهم به عنوان مهم از طرف پزشکان و مردم مطرح می شد ولی با این مصوبه خدمات راحت به وسیله نیروهای ارزان و خدمات پیچیده تر به وسیله پزشکان تخصصی و مراکز درمانی ارائه می شود.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت همچنین اضافه کرد: در سال 96 به این نتیجه رسیدیم که باید جهت بیمه شدگان سرانه روشنی داشته باشیم در نتیجه عدد 29 هزار تومان آینده نگری شد اقدامی که دولت مصوب کرد آغازی جهت اصلاح نظام ارائه خدمت و براق ساختن پاسخ دهی به مطالبات مردم در حوزه سلامت و همچنین رصد منابع بخش سلامت و رویکرد نوینی در مدیریت منابع است.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های طرح تحول در دولت یازدهم پوشش بیمه همگانی بود که به واسطه آن در 27 اردیبهشت سال 93 دولت مصوب کرد که تمام مردم ایرانی فاقد هر نوع پوشش بیمه ای، تحت پوشش بیمه قرار گیرند. اولویت نیز با افرادی بود که فاقد هر نوع بیمه ای هستند و جزء اقشار محروم و نیازمند محسوب می شوند. در سال 93 با حمایت دولت بعد از شناسایی حدود 800 سکونتگاه غیر رسمی 11 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه بردیم.

کبیر با بیان اینکه این اقدام رنسانس نظام سلامت 38 سال بعد از انقلاب اسلامی است ادامه داد: وظیفه بعدی ما این بود که این جمعیت را همانند سایر بیمه شدگان خدمت رسانی کنیم. در سال 93 سکونتگاه های غیر رسمی را مد نظر قرار دادیم و متوجه شدیم که گروه های نیازمند دیگری هم هستند که باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.در آخر همین سال شاهد زیاد کردن تعرفه های خدمات سلامت به میزان 33 درصد پیاده سازی کتاب ارزش نسبی خدمات و همچنین پرداخت 2k بودیم. همه این موارد باعث شد که تغییرات قابل توجهی در سیمای سلامت کشور ایجاد شود. به همین علت باید جهت تامین منابع آن فکری می کردیم. به طور همزمان در سال 93 با تغییرات قیمت نفت روبرو شدیم.

نشانه دار کردن محرومان، تمهید بیمه سلامت جهت ارائه خدمات بهتر

کبیر با اشاره به تمهیدات بیمه سلامت جهت ایجاد چهارچوبی در حوزه نظام ارائه خدمات تصریح کرد: یکی از پیشنهاداتی که در این زمینه مطرح شد، این بود که جمعیت بیمه شدگان تازه را دقیق تر ببینیم و افراد محروم را نشانه دار کنیم. همچنین کارگروه هایی در بیمه سلامت و وزارت بهداشت تشکیل شد. در این میان پیشنهاد شد که با توجه به جریان توسعه خدمات سلامت حدود هشت تا 9 هزار متخصص را به ناوگان نظام ارائه خدمت اضافه کنیم که شرایط دسترسی را اصلاح بخشد. در سطح مراکز بهداشتی درمانی نیز تا آخر سال 95 بیش از 2400 مرکز بهداشت و درمان نوسازی، بازسازی و ایجاد و راه اندازی شد و در مجموع به عدد 6000 مرکز بهداشتی درمانی شهری رسیدیم. از طرف دیگر بیمه شدگان تازه باید به عنوان بیمه شدگان دولت یازدهم سطح بهره مندی آنها تضمین می شد.

کبیر همچنین بیان کرد: بر اساس سیاست وزارت بهداشت مراقبان سلامت در سطح اول نظام ارائه خدمت قرار گرفتند و بعد از آن و در صورت لزوم مردم به پزشکان عمومی و پزشکان تخصصی ارجاع داده می شدند. در نتیجه با استفاده از سیستم هایی که به وسیله دولت تهیه آن انجام شد بیمه شدگان با دسترسی قابل قبولی از خدمات پایه سلامت بهره مند شدند.

کبیر با اشاره به راه اندازی سامانه سیب از طرف وزارت بهداشت به منظور جمع آوری اطلاعات مردم در حوزه سلامت ادامه داد: در سال 96 دولت ابلاغ کرد که بیمه سلامت مکلف است پوشش خدمات را از طریق مراکز دولتی در سطح اول نظام ارائه خدمت و همچنین بعد از آن پزشکان عمومی و متخصص ارائه کند.

وی با اشاره به توزیع غیر نرمال پوشش بیمه ای در بعضی استان های کشور افزود: جهت این استان ها با هماهنگی بین مدیرکل بیمه سلامت، مدیر دانشگاه علوم پزشکی و معاونین درمان بهداشت استان تلاش شد تا هدایت نظام ارائه خدمت با کارآمدی بیشتری دنبال شود. شاید در سال 96 بتوانیم از طریق کنترل تقاضا نظام ارائه خدمت متناسب با منابع باشد.

نظام ارجاع الکترونیک هفته آینده کلید می خورد

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت با اشاره به شروع برنامه ارجاع الکترونیک در کشور بعد از 12 سال اظهار کرد: وزارت بهداشت هفته آینده هفتم مرداد ماه در استان گلستان این برنامه را جهت جمعیت روستایی و شهرهای زیر 20 هزار نفر شروع می کند. ما نیز با سرعت آن را به سایر استان ها تعمیم می دهیم. این سیستم سرآغازی جهت کنترل تقاضا در نظام ارائه خدمت هست. در سال های گذشته منابعی که آینده نگری شده است بود محقق نشد. چون از محل درآمدهای عمومی دولت مانند نفت بود.

کبیر با اشاره به تخصیص داده نشدن منابع تعیین شده است ادامه داد: اگر در سال 93، 1650 میلیارد تومان که مشخص شده است بود تخصیص داده می شد ما آن سال را بدون بدهی پشت سر می گذاشتیم. در این سال نتوانستیم 1407 میلیارد تومان از مطالبات موسسات خود را پرداخت کنیم. در مجموع در سال های 93 و 94، 3900 میلیارد تومان از منابع مصوب محقق نشد. در برآورد بودجه ها مشخص شد که ما نیاز به 9600 میلیارد تومان منبع مالی داریم ولی بعد از آن تبدیل به رقم 5400 میلیارد تومان شد.

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن این شرکت به عنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت بهداشت بیان کرد: وزارت بهداشت در این خصوص مدعی بوده و است که شرکت های بیمه گر تحت پوشش من نیستند و بنابراین از مفاد تولیتی این وزارتخانه تابعیت مورد نیاز را ندارند. الحاق شرکت بیمه سلامت به وزارت بهداشت تجربه جدیدی هست. در این مدت کوتاه با دستور دکتر هاشمی ستاد راهبردی برنامه طرح تحول عملیاتی و شش کارگروه بهداشت، درمان، مدیریت منابع، IT، بیمه و دارو تشکیل شد.

وی ادامه داد: وزیر بهداشت تاکید کرده اند که بیمه سلامت می تواند تولیت بیمه های پایه را بر عهده گیرد. با این عنوان می توانیم با شرکت های بیمه گر همسویی داشته باشیم. اصلاحیه اولیه اساسنامه شرکت نیز انجام شده است هست. نگرش وزیر بهداشت به این عنوان استقلال شرکت به عنوان خریدار هست. امیدواریم در آخر سال 96 بتوانیم افق روشنی از نظام راهبردی، اصلاح نظام پرداخت و نسبت بین منابع و مصارف تبیین کنیم.

خدشه به استقلال شرکت بیمه سلامت کار درستی نیست/قانون مجلس مبنی بر حفظ استقلال است

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد با تبدیل شدن شرکت بیمه سلامت به معاونت استقلال خود را از دست دهیم ترجیح می دهیم شرکت بمانیم. وزیر بهداشت در چندین جلسه شورای معاونین تاکید کرده است که باید نسبت به خرید خدمت سخت گیری ها زیاد باشد. اگر خدشه ای به استقلال بیمه سلامت وارد شود کار درستی نیست. وزیر بهداشت نیز اصرار دارند که این استقلال حفظ شود آیا که قانون مجلس حفظ استقلال شرکت بیمه سلامت است.

مدیرعامل بیمه سلامت همچنین اضافه کرد: طبق برآوردهای ما هشت میلیون و 200 هزار نفر از جمعیتی که تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند کمتر از یک میلیون و 200 هزار تومان درآمد دارند. ما منتظر هستیم وزارت رفاه بر اساس دهک های درآمدی این آمار را به طور کامل مشخص کند.

کبیر با بیان اینکه وزیر بهداشت اصرار دارد بخش فروش خدمات به دانشگاه های علوم پزشکی واگذار شود، ادامه داد: به این ترتیب بیمه پایه به عنوان خریدار خدمت بر اساس بسته تولیتی منابع و مصارف پیش رو بسته خدمات پایه را تعریف می کند. در مجموع می توان گفت بیمه سلامت به عنوان خریدار خدمت با استفاده از منابعی که انباشته شده است است باید خرید راهبردی انجام دهد. شاید نیاز باشد که در آینده به طور مستقیم با پزشکان و بیمارستان ها قرار داد ببندیم تا ارتباط مستقیمی بین ما و فروشندگان خدمت ایجاد شود. بدهید ترتیب تولیت، ناظر و سیاستگذار خواهد بود.

وی از مدیران بیمه های سلامت، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، معاونان بهداشت و درمان و همچنین روسای بیمارستان های شهرستان ها و استان ها درخواست کرد که تعامل خوبی با بیمه برقرار کنند تا این برنامه به خوبی پیاده سازی شود.

واژه های کلیدی: سلامت | منابع | بهداشت | بهداشت | بهداشتی | خدمات درمانی | وزارت بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz