سوختن رژیم غذایی هورمون ها مبتلا شدن تیروئید

سوختن: رژیم غذایی هورمون ها مبتلا شدن تیروئید افسردگی بیماری تیروئید افسردگی یبوست کلسیم شکلات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آیا بازار نفت آماده خروج آمریکا از برجام است؟

«مایک ویتنر» رییس مرکز تحقیقاتی بازار نفت «سوسیت جنرال» به بلومبرگ گفته: ۷۰ درصد احتمال این وجود دارد که تحریم‌های نفتی کشور عزیزمان ایران بازگردد که این اتفاق

آیا بازار نفت آماده خروج آمریکا از برجام است؟

آیا بازار نفت آماده خروج آمریکا از برجام است؟

عبارات مهم : ایران

«مایک ویتنر» رییس مرکز تحقیقاتی بازار نفت «سوسیت جنرال» به بلومبرگ گفته: ۷۰ درصد احتمال این وجود دارد که تحریم های نفتی کشور عزیزمان ایران بازگردد که این اتفاق ده دلار در هر بشکه بر قیمت نفت خواهد افزود. بر اساس این پیش بینی، اعمال مجدد تحریم ها در دو سه ماه بعد از ۱۲ ماه می ، از بین بردن ۵۰۰ هزار بشکه نفت روزانه کشور عزیزمان ایران را در پی خواهد داشت. این مقدار از سال ۲۰۱۲ بسیار کمتر هست.

به گزارش ایلنا، پایگاه خبری «اویل پرایس» در گزارشی به تحولات بازار نفت در صورت بازگشت رژیم تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران اشاره کرد.

در این گزارش گفته شده است فعالان و تحلیل گران بازار نفت بی صبرانه نظاره گر تصمیم آتی دولت ترامپ در ماه آینده هستند. ۱۲ ماه می ضرب الاجل ترامپ جهت خروج از توافق هسته ای سر خواهد رسید و در صورت خروج از برجام تحریم های هسته ای آمریکا بار دیگر اعمال خواهد شد. توافقی که به کشور عزیزمان ایران اجازه از سرگیری صادرات نفت و بعد گرفتن سهمش از این بازار را داده بود.

آیا بازار نفت آماده خروج آمریکا از برجام است؟

بر اساس نظر سنجی های انجام گرفته به وسیله پایگاه خبری بلومبرگ، تحریم های کشور عزیزمان ایران بین ۲ تا ۱۰ دلار به قیمت نفت اضافه خواهد کرد. توقف صادرات نفت کشور عزیزمان ایران در بازار نفت که در سخت ترین شرایط خود در سال های اخیر بوده، در این شرایط بیش از هر وقت دیگری نوسانات قیمت را حس خواهد کرد.

در این گزارش گفته شده است با توجه به اینکه زیاد کردن بیش از حد وابستگی به نفت در کشورهای توسعه یافته تا حدی کم شده است هست، ترساندن ناشی از کم کردن توزیع نفت کشور عزیزمان ایران در بازار یکی از فاکتور های ژئوپلتیکی است که ناظران در پی مشاهده آن هستند، فاکتورهای دیگر می تواند تولید نفت ونزوئلا و احتمال شدت یافتن اوضاع در سوریه و یمن و دیگر کشور ها باشد. بدون در نظر گرفتن همه این نگرانی ها، مبنا و اساس بازار به تنهایی به مشکل می تواند قیمت بالای نفت را توجیه کند. با این حال خطر ژئوپلتیک مهم وحشت از اختلالات عرضه نفت به خاص در خاورمیانه است که قیمت نفت را اوج خواهد برد.

«مایک ویتنر» رییس مرکز تحقیقاتی بازار نفت «سوسیت جنرال» به بلومبرگ گفته: ۷۰ درصد احتمال این وجود دارد که تحریم‌های نفتی کشور عزیزمان ایران بازگردد که این اتفاق

نویسنده این گزارش ادامه داد: تحلیل گران معتقدند ترامپ تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران را تمدید نخواهد کرد و جهت این اعتقاد دلایل خودشان را دارند. ترامپ در ماه ژانویه هشدار داده بود که آخرین بار است که تعلیق تحریم های کشور عزیزمان ایران را تایید می کند و گفته بود این کار تنها به منظور تضمین برطرف نواقص توافق هسته ای از سوی طرف های اروپایی بوده هست. از آن وقت به بعد ترامپ، جان بولتون را به عنوان مشاور امنیت ملی خود گزینش کرد. شخصیتی که به دشمنی با کشور عزیزمان ایران معروف هست.

اد مورس سر گروه تحقیقاتی «سیتی گروپ» گفته: واقعیت این است که عوض کردن در پرسنل کاخ سفید و وزارت خارجه احتمال خروج از برجام را تقویت کرده هست. این تاثیراتی بر قیمت نفت در سه ماهه سوم و چهارم سال خواهد گذاشت.

اوایل هفته، سیتی گروپ آینده نگری قیمت نفت خود را در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، ۵ تا ۶ دلار در هر بشکه زیاد کردن داد. این به علت احتمال کسر توزیع نفت کشور عزیزمان ایران و ونزوئلا در بازار بود. «سیتی گروپ» انتظار دارد میانگین قیمت نفت برنت در هر بشکه در امسال، ۶۵ و سال آینده، ۵۵ دلار باشد. هنوز معلوم نیست قرار است چقدر نفت کشور عزیزمان ایران از بازار کسر شود. بر اساس آینده نگری «سیتی گروپ» از ۲۰۰ هزار تا ۱ میلیون بشکه در روز در صورت فروپاشی برجام کسر خواهد شد.

آیا بازار نفت آماده خروج آمریکا از برجام است؟

«مایک ویتنر» رییس مرکز تحقیقاتی بازار نفت «سوسیت جنرال» به بلومبرگ گفته: ۷۰ درصد ایناحتمال وجود دارد که تحریم های نفتی کشور عزیزمان ایران بازگردد که این اتفاق ده دلار در هر بشکه بر قیمت نفت خواهد افزود. بر اساس این پیش بینی، اعمال مجدد تحریم ها در دو سه ماه بعد از ۱۲ ماه می ، از بین بردن ۵۰۰ هزار بشکه نفت روزانه کشور عزیزمان ایران را در پی خواهد داشت. این مقدار از سال ۲۰۱۲ بسیار کمتر هست.

بر اساس گفته های «فریدون فشارکی» رییس شرکت مشاوره انرژی «فکت گلوبال انرژی»، ۹۰ درصد این احتمال وجود دارد که دولت ترامپ از توافق هسته ای خارج شده است و در عرض ۱۸۰ روز تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران برگردد؛ ولی بازار ها مشمول بر این تغییرات آنی نمی شود.

«مایک ویتنر» رییس مرکز تحقیقاتی بازار نفت «سوسیت جنرال» به بلومبرگ گفته: ۷۰ درصد احتمال این وجود دارد که تحریم‌های نفتی کشور عزیزمان ایران بازگردد که این اتفاق

«ساکسو بانک» گفته انتصاب بولتون خطر اعمال مجدد تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را زیاد کردن داده هست. این محدودیت ها توانایی کشور عزیزمان ایران در تولید و صادرات نفت خام را کم کردن خواهد داد. ما انتظار داریم نفت خام برنت با توجه به تنش های روسیه و آمریکا و تحریم های کشور عزیزمان ایران تا ده دلار تغییرات را تجربه کند. این تحولات به طور بالقوه و موقت قیمت نفت را به ۷۵ دلار خواهند رساند. خطرات ژئوپلتیک موثر هست، ولی عمر کوتاهی دارد. با وجود اینکه خطراتی متوجه توزیع نفت هست؛ ولی می تواند به زیاد کردن نفت غیر اوپکی بیانجامد.

نویسنده این گزارش با اشاره به جایگزینی یورو به جای دلار در تبادلات بین المللی به نقل از سارا واکسوری رییس شرکت مشاوره «اس وی بی انرژی بین الملل» نوشت: این حرکت کشور عزیزمان ایران می تواند اقدامی جهت جلوگیری از تاثیر تحریم های تازه باشد. ولی بعید است که به طور کامل کشور عزیزمان ایران را در برابر این تحریم ها مصون نگه دارد. کشور عزیزمان ایران با توجه به خریدهای نفتی به عنوان بخشی از سیاست سهم بازار، شاید بپذیرد که هزینه نفت به صورت ارز هر یک از کشور های وارد کننده و یا دریافت کالا و خدمات به جای نفت پرداخت شود. ولی اقتصاد کشور عزیزمان ایران به شدت متاثر از این تصمیم خواهد بود.

آیا بازار نفت آماده خروج آمریکا از برجام است؟

واکسوری گفت: محدودیت های یک جانبه و چندجانبه تاثیرات منفی خودشان را بر بازار نفت کشور عزیزمان ایران دارند. حتی اگر کشور عزیزمان ایران هنوز قادر به صادرات نفتش باشد. یک چیز در مورد احتمال تحریم های کشور عزیزمان ایران وجود دارد و آن اینکه در حال حاضر تاثیر آن ها بر صادرات نفت کشور عزیزمان ایران و بازارهای جهانی با تردید جدی روبه روست و بازار باید تا ۱۲ می در شک و گمان بماند.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | صادرات | تحریم ها | دولت ترامپ | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz